Büyük Birlik Partisi Doğu Anadolu Bölge İstişare Toplantısı Yapıldı

Büyük Birlik Partisi ’nin Doğu Anadolu bölgesi istişare toplantısına Büyük Birlik Partisi Genel başkan yardımcısı Bayram Karacan katıldı.

22 Ocak 2019 Salı 09:12
Büyük Birlik Partisi Doğu Anadolu Bölge İstişare Toplantısı Yapıldı
Büyük Birlik Partisi ’nin Doğu Anadolu bölgesi istişare toplantısına Büyük Birlik Partisi Genel başkan yardımcısı Bayram Karacan katıldı.

Erzurum ‘da yapılan toplantı’ya

Büyük Birlik Partisi il başkanı Ercan Sarı , Eleşkirt ilçe başkanı Faruk Göktürk, Tutak ilçe başkanı Yemen Bayındır , Eleşkirt Belediye Başkan Adayı Mehmet Hakkı Polat ve
Tutak Belediye Başkan Adayı Bülent Duru katıldı.

Ağrı’nın yanı sıra doğu Anadolu bölgesindeki diğer iller’deki il ve ilçe başkanları katıldı .

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Bayram KARACAN ;

Çok saygıdeğer il başkanı arkadaşlarım , il ocak başkanlarım , kadın kollarımızın çok değerli temsilcileri , ilçe başkanlarım ve belediye başkan adaylarımız ile saygı değer basın mensupları;

Öncelikle ERZURUM’da tertip ettiğimiz 31 mart 2019 yerel seçimleri kapsamında yapmış olduğumuz hazırlık toplantısına hoşgeldiniz diyorum saygıyla selamlıyorum.

31 MART YEREL SEÇİMLERİ

Malumunuz Ülkemiz 31 mart 2019’ da yerel seçimleri icra edecek bir yanda yerel seçim hazırlıkları bütün siyasi partiler tarafından yapılırken bir yandan da Ülkemiz’in özellikle güney sınırlarında çok ciddi güvenlik tehditleri ile karşı karşıyadı Süreye’inin istikrarsızlaştırılmasından itibaren Ülkemiz hem gelen mülteci’ler dolayısıyla sosyal problemler le karşı karşıya kalmaktadır hemde bölgedeki otorite boşluğundan doğan ve özellikle uzun zamandan beri bölgede çeşitli niyetleri olan emperyalist güçler tarafından meydana gelen otorite boşluğunu aynı 2000 ‘li yıllardaki IRAK savaşı’nda olduğu gibi bir şekilde değerlendirilip bölgede yeni bir problemler yumağı oluşturmak için girişimlerde bulunulmaktadır .

Tabi TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ güvenlik anlamında her türlü tedbiri alması gerekmektedir .

FIRAT KALKANI VE AFRİN

Özellikle fırat kalkanı operasyonu ve daha sonra afrin’i içine alan zeytin dalı operasyonuyla bu manada emperyalistlerin ve bölgede hesapları olan batılı güçlerin hesaplarını ciddi manada bozmuştur . Şu anda’da bildiğiniz gibi fırat’ın doğusu ile ilgili çok ciddi bir hazırlık içerisindeyiz . TÜRKİYE’nin ve Mehmetçiğin operasyon gücünü hem fırat kalkanı operasyonunda hemde zeytin dalı operasyonunda görenler nasıl bir güçle karşı karşıya kaldıklarını tabi idrak ettiler.

Dolayısıyla son zamanlarda da yeni bir plan üzerinde bu operasyonları devam ettiriyorlar.

TAMPON BÖLGE

Biliyorsunuz TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ fırat’ın doğusunda özellikle PKK , YPG devletinin kurulması orda ki otorite boşluğunun terör devleti haline dönüştürülerelek değerlendirilmesine karşı müdahale etmek üzere bir hazırlık içerisinde bununla birlikte AMERİKA hemen bir tampon bölge mevzusunu ortaya attı biz bu konuya öncelikle temkinli yanaşmamız gerekiyor.

Özellikle burdan DEVLET’i yönetenlere bir uyarıda bulunmak istiyoruz ;

Görünürde çok cazip şartlarla bu tampon bölge meselesi gündeme taşınsa bile daha önceden edindiğimiz tecrübeleri göz önünde bulundurarak yani IRAK’ta biliyorsunuz 32 . paralel ve 36. Paralel arasında aynı bugün SURİYE’de oluşturulmaya çalışılan güvenlik bölgesi oluşturulmuştur.

KENDİ PLANIMIZ , KENDİ PROJEMİZ İLE YAPMALIYIZ

Uçuşa yasak bir bölge oluşturulmuştur. Ve o bölgenin daha sonra ne hale geldiğini ve bizim için nasıl büyük bir ağır bedel ödettiğini hepimiz biliyoruz . Dolayısıyla bu tecrübeden hareket ile bugün SURİYE’nin kuzeyinde hemen güney sınırımızda oluşturulan tampon bölge ile çok ihtiyatlı olmak gerekiyor , çok temkinli olmak gerekiyor. Ve başkalarının planlarının bir parçası olmadan kendi planımızla , kendi projemizle , kendi imkanımızla bu bölgede kendi kurgumuzla bir operasyon içerisinde olmamız gerekiyor.

Bir tampon bölge olacaksa bu ancak kendi Devlet gücümüzle kendi askeri gücümüzle kendimiz oluşturmamız gerekiyor . Ve ülkemizde bu bölgeden kaynaklanan , ülkemize yönelik hertürlü tehdite karşı bunu hem bugünden yani herhangi bir operasyon başlamadan önce hemde muhtemel bir operasyon kapsamında mutlaka tedbirlerimizi hiçbir şekilde gevşeme olmadan boşluk bırakmadan almamız gerekiyor.

Değerli arkadaşlar malumunuz 31 mart seçimlerine hazırlık kapsamında buraya geldik. Sadece bugün ERZURUM’da değil TÜRKİYE’nin 7 coğrafi bölgesinde BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ bölge toplantıları yapılıyor.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ ADAYLARI

Bütün iller’de , ilçeler’de kendi adaylarımız ve amblemimiz ile seçime gireceğiz. Özellikle il genel meclisinde , belediye meclisinde adaylarımızın hepsini göstereceğiz zaten büyük ölçüde bir çok yerde bu adaylarımız hazırlandı yine illerde , ilçelerde , beldelerde kendi adaylarımızı göstermek suretiyle seçimlere gireceğiz.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN BİR PARÇASIYIZ

Bunu söylerken şunu da ifade etmekte fayda görüyorum ; BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 2017 yılında yapılan referandum sürecinden bu yana daha sonrada CUMHUR İTTİFAKI’nın bir bileşenidir, parçasıdır.

CUMHUR İTTİFAKI’nın’ da hassasiyetlerine dikkat ederek bu hassayiyetlerle ilgili gerekli politikalar geliştirerek seçim sürecini yöneteceğiz.

Bu bağlamda özellikle doğu ve güneydoğu illerimizde HDP’ nin kazanma ihtimali olan illerde eğer BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’nin seçimi alacak kadar güçlü bir adayı olmazsa HDP’nin karşısında hangi parti güçlüyse o partinin adayına destek vereceğiz. Ama tabii ki kendi adayımız o bölgede iddialı ve güçlü olursa kendi adayımızı çıkaracağız seçime öyle gireceğiz.

KENDİ PARTİMİZ İLE YOLA ÇIKACAĞIZ

Öbür taraftan biraz önce ifade ettiğim gibi CUMHUR İTTİFAKI’ nın bir bileşeni olarak belki bazı Büyükşehirlerde BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ, CUMHUR İTTİFAKI ile ilgili bazı yerlerde aday gösterme durumu olabilir bununla ilgili henüz bir netlik yok ama çok kısa bir zaman içerisinde büyük bir ihtimalle burda ne yapacağımız ve hangi şartlarda seçime gireceğimizde netleştirmiş olacağız.

Doğu Anadolu bölgesi ülkemiz’de diğer bölgelere nazaran bir çok açıdan dez avantajlar yaşıyor.

Ben bir çok Doğuanadolu bölgesindeki il’ i ziyaret ettim. Bugün’de bölge sorumlusu sıfatıyla ERZURUM’u ziyaret ettim . Gerek ERZURUM gerek ERZURUM’un ilçe yöneticileri ile konuşma ve sohbet etme imkanı bulduk ve bu sohbetlerdende anladığımız kadarıyla yerel yönetimlerin bu bölgedeki imkanlarıda çok rantabıl ve verimli bir şekilde kullanılmadığını müşaade ettik .

Özellikle birçok alanda arkadaşlarımızın uyarıları ve eleştirileri ile karşı karşıya kaldık .

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ olarak biz bu bölgede elimizden geldiğince iddialı bir şekilde seçime girmeye çalışacağız .

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 26 yıllık bir tecrübesi olan partidir.

Ve 26 yıldır şu hassasiyetle siyaset yapıyoruz ; tabiri caiz ise ise kire , çamura bulaşmadan siyaset yapılabileceğini milletimize , diğer siyasi partilere , kurumlarımıza ispat etmeye çalışıyoruz. Bu nokta da rahmetli şehit liderimizden almış olduğumuz emanet ve uhde’ler çerçevesinde yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz. Bundan sonrada bu yürüyüşümüz devam edecek.

Şunuda belirtmekte çok fayda görüyorum netice itibari ile ülkemizdeki rejimin ismi ANAYASAMIZ’da yer aldığı hali ile sosyal demokrat hukuk devleti’yiz biz.

HAZİNE’DEN SEÇİM YARDIMI ADALETSİZLİĞİ

Fakat bir seçime gidiyoruz seçim yardımından sadece 5 parti faydalanıyor

Oysa seçime 12 parti giriyor.

Yani şöyle bir garabetle karşı karşıyayız ; bir yanda YÜKSEK SEÇİM KURULU’nun ilan ettiği partiler seçime girebiliyor yani diyorki yüksek seçim kurulu ; sizin kriterleriniz seçime girmeye uygun siz 31 mart yerel seçimlerine girebilirsiniz deniliyor ama hazineden verilen seçim yardımı sadece 5 partiye veriliyor .

Şimdi bu şartlar altında seçime girmeye çalışıyoruz. Yani biryandan hazine’den aldıkları devasa imkanlar ile seçime giren siyasi parti’ler bir yanda da hazineden bir kuruş almadan sadece kendi çoluk çocuklarımızın rızıklarından keserek siyaset yapan arkadaşlarımızın seçim faaliyetlerine şahit olacağız.

Dolayısıyla bu adaletsiz durumu’da kamuoyunun taktirlerine sunuyorum.

Fakat bütün bunlara rağmen hiçbir şekilde yılgınlık göstermeden , hiçbir şekilde komplekse kapılmadan adaylarımızla sahada olacağız , çalışacağız, milletimizin teveccühünü kazanmaya çalışacağız ve 31 mart akşamı milletimiz adaylarımıza güvenip’te onlara görev verirse onların emanetini de en güzel şekilde yönetmeye çalışacağız.

Katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum inşallah toplantımız hayırlara vesile olur.

VATAN’ımıza , MİLLET’imize ,DİN’imize ve DEVLET’imize hayırlar getirir diyorum , teşekkür ediyorum ‘’ dileklerini beyan etti.

İstişare toplanstısında söz alan BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ AĞRI il başkanı Ercan SARI ; Bizim partimizi diğer partilerden ayıran en büyük farkımız ''BİZ'' olmaktır. Kişisel hiçbir kararın alınmadığı istişare yapılarak ve en önemlisi alınan kararın VATAN'a MİLLET' hayırlı olup olmadığını göz önünde bulundurarak vermemizdir.

Bazı partiler gibi koltuk sevdası gütmeden sadece şahsi menfaatleri doğrultusunda siyaset yapanlara en büyük örnek BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'nin kire ,pasa bulaşmadan ve dürüst siyaset yaptığı yol haritasıdır.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ AĞRI ELEŞKİRT Belediye başkan adayı'mız Mehmet HAKKI POLAT siyasetin'de temiz ve dürüst yapılabileceğini gösteren adayımızdır.

Biliyorsunuz'ki BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ olarak bizde ittifakı'ın bir parçasıyız, üyesiyiz.

İstişare toplantısı merhum şehit lider MUHSİN YAZICIOĞLU için verilen KURAN-I KERİM tilaveti ile son buldu. 04haber.net -->

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Hava Durumu
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Linkler
  Kim Kimdir? Tüm Biyografiler
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv