3 isim görevi kabul etmedi !

CHP'de 3 isim Kılıçdaroğlu'nun yeni yönetim listesinde yer almak istemedi...

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:43
3 isim görevi kabul etmedi !
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yürürlükte bulunan tüzük uyarınca CHP'nin yeni yönetimini belirledi. Yeni yönetimde Önder Sav ve Hakkı Suha Okay yer almadı.

Genel Sekreterliğe ise Nihat Matkap getirildi. Matkap ve Gülsün Bilgehan ile Gökhan Günaydın, kendilerine sorulmadan isimlerinin belirlenmesini gerekçe göstererek görevi kabul etmediler. Görevi kabul etmeyen Matkap'ın yerine Süheyl Batum atandı.

3 İSİM GÖREVİ KABUL ETMEDİ

Gülsün Bilgehan, Gökhan Günaydın ve Nihat Matkap görevi kabul etmedi. Bilgehan'ın yerine Didem Engin, Gökhan Günaydın'ın yerine Mehmet Zeki Gündüz getirildi. Yeni Genel Sekreter ve Parti Sözcüsü ise Süheyl Batum oldu.

Ayşe Gülsün Bilgehan kimdir?
Paris Siyasal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Bilkent Üniversitesi öğretim üyeliği, İnönü Vakfı başkan yardımcılığı, XXII. dönem Ankara milletvekilliği ile Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) ve Batı Avrupa Birliği (BAB) Asamblesi Türk Delegasyonu üyeliği yapmıştır. Evli ve 3 çocuk annesidir. İsmet İnönü'nün kızı Özden İnönü ile gazeteci Metin Toker'in kızıdır.

22 Temmuz 2007 seçimleri sonrasında yapılan parti meclisi toplantısında Deniz Baykal yönetimine güvensizlik oyu veren 11 arkadaşıyla birlikte CHP'de yeni bir muhalif grup oluşturmuştur.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP genel başkanı seçildiği 22-23 Mayıs 2010 CHP kurultayında: "CHP Genel Sekreter Yardımcısı" seçilmiştir.

Nihat Matkap Kimdir?
Nihat Matkap, 1952 yılında Hatay’da dünyaya geldi. Nihat Matkap Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Akademisi’nden mezun olduktan sonra, mali müşavir olarak çalıştığı Antakya’da önce Mali Müşavirler Odası Başkanlığı sonrasında Hatay Belediyeler Birliği başkanlığı görevlerinde bulundu. Nihat MatkapAktif siyaset hayatına 1991 yılında Sosyal Demokrat Halk Partisi Hatay Birinci Bölge Milletvekili olarak başlayan Matkap, Sosyal Demokrat Halk Partisi Meclis Grup Başkanvekilliği, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Saymanlığı görevlerinde bulundu.

Gökhan Günaydın kimdir?
1964 yılında Amasya'da doğdu. 1985 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun oldu. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1994-95 akademik yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde (TODAİE) Kamu Yönetimi Lisansüstü Uzmanlık Programını (KYUP) tamamladı. 1997 yılında AnadoluÜniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu.

2000 yılında Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezinde AvrupaBirliği Ortak Tarım Politikası Eğitimi'ni tamamladı. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi “AB Sertifika Hukuku” programındanmezun oldu. 2006 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Anabilim Dalında “Avrupa Birliği Genişleme Sürecinde Türkiye Kırsal ve Tarımsal Politikalar“ başlıklı teziile Doktora çalışmasını tamamladı.

Son üç yılı Başkan olmak üzere yedi yıldır Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu'nda görev alanGünaydın'ın tarım sektörü ile ilgili yayınlanmış kitap ve makaleleri bulunmaktadır.

Yeni belirlenen Genel Başkan Yardımcılarının isimleri şöyle:

Genel Başkan yardımcılıkları
-Örgütlenme ve Örgüt Yönetimleri Gürsel Tekin,

-İdari ve Mali İşler Hurşit Güneş,

-Seçim ve Hukuk İşleri Mesut Değer,

-Tanıtım, Basın ve Propaganda İsa Gök

-Yerel Yönetimler Alaattin Yüksel,

-Meslek Kuruluşları, Sendikalar ve STK'lar İzzet Çetin,

-Dış İlişkiler ve Yurt Dışı Örgütlenmeler Oğuz Oyan,

-Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Kolları Didem Engin

-Gençlik Örgütlenmesi ve Gençlik Kolları Mehmet Zeki Gündüz

-Ekonomik ve Mali Politika Umut Oran,

-Halkla İlişkiler Mehmet Ali Özpolat,

-Ar-Ge BYK Platformu Sencer Ayata,

-Parti İçi Eğitim Melda Onur oldu.

LİSTE YARGITAY'DA

Kılıçdaroğlu'nun listesi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na verildi.

CHP'li Şahin Mengü, Başsavcılığa verilen MYK listesinin yasal olmadığını iddia etti. 
04haber.net -->

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Hava Durumu
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Linkler
  Kim Kimdir? Tüm Biyografiler
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv