SİYASET Haberleri Tümü

Taşlıçay MHP Belediye Başkan Adayı Sinan Aydemir'den Kınama Mesajı

Taşlıçay MHP Belediye Başlan Adayı Sinan Aydemir Yeni Zellanda’da canice şehit edilen Müslümanlar için bir basın açıklaması yaptı.


Aydemir açıklamasında ; Müslümanları vurdular her nerede olursa olsun Yeni Zellanda , Pakistan ,Irak,İran ,Suriye nerde olursa olsun bizler zalimlere karşıyız.


Değerli Taşlıçay halkı uzak durmayın gelin bu işte siyaset yok bu işte Allah rızası var gelin Camide şehit düşen Müslüman kardeşleriniz için dua edin.


Zalimleri kınayın mazlum dini ,dili ,rengi ,meshebi ,ırkı ne olursa olsun zulme kim uğradıysa mazlumdur.


Kim zulüm ediyorsa zalimin dini ,meshebi ,dini yoktur neden derseniz çünkü; Yüce Allah Kuranı kerimde şöyle emrediyor Allah katında bir insanı öldüren bütün insanı öldürmüş gibidir. Allah katında bir insanı kurtaran bütün insanlığı kurtarmış gibidir.


Yeni Zellenda bize uzak olabilir bizim elimiz oraya ulaşamaya bilir ama bizler törörizmi ,bu katilleri ,bu hainleri kınaya biliriz.


Katilin savunmasız bir şekilde ibadet eden Müslümanları katlederken çektiği görüntüleri sosyal medyadan servis etmesi bütün Müslümanları derinden üzmüştür.


Zlimler şunu iyice bilsin ki İslam’ın nurunu söndüremezler. Allah’ın dinini yok edemezler.


Bu Canice işlenmiş vahşeti tüm benliğimle kınıyor Şahadete erenlere rahmet yaralı kardeşlerime de şifalar diliyorum.


Bugün ayrıca hem dünya tarihinde hem de bizim tarihimizde ayrı bir yeri olan 18 mart Çanakkale zaferinin yıl dönümü . Bugün Türküyle ,Kürdüyle ,Lazıyla ,Çerkeziyle bütün milletler bir oldu, birlik oldu eli kınalı 13,15 yaşlarında ana kuzuları gittiler bu memlekette biz huzurlu yaşayalım diye şehit oldular.


Çanakkale zaferi zor şartlar arasında binlerce şehit verilerek kazanılmış bir zafer olarak tarihte yerini almış bulunmakta.


Bizlere böyle bir zaferin gururunu yaşatan Şehit ve Gazilerimizi şükranla anıyorum.


Şehitlerimizin ruhları şad olsun.


Sözlerimi onlara verilecek en güzel hediyeyi veciz bir şekilde dile getiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Şu dizeleri ile bitirmek istiyorum.


Ey Şehit oğlu Şehit

İsteme benden makber

Sana kucağını açmış

Bekliyor Peygamber


 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz