Ağrı Haberleri Haberleri Tümü

Nihat Aydın Yazdı :Türkiye İçin Yeni Sistem Neler Getiriyor?

Türkiye dün itibariyle, geçmiş dönemlerle çok büyük kaoslar getiren sistemi geride bırakmış ve yeni bir döneme adım atmıştır.

Son seçimlerde seçmen kitlesi çoğunluğu, Sayın Devlet Başkanımıza ve Ak Partiye güçlü bir destek vererek yeni sistemi onaylamışlardır.

Ülkemizin bugüne kadar yaşadığı tüm acıları son bulsun istiyoruz, herkesin bu yeni sistemde hayalleri ve umutları var, daha iyiye, daha güzele, huzurlu güzel günlere umutla bakıyoruz, tüm iç ve dış odaklı, yeni sisteme olumlu bakmayanlara rağmen; ‘´Haydi Türkiye diyoruz güzel yarınlara.´´

15 Haziran seçimleri de bunu göstermiyor mu? Vatandaşlarımız güven, istikrar ve huzur için oylarını Ak Partiden, Sayın Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan´dan yana kullandılar, bu ayrıca seçmenlerin Sayın Başkanımıza da verdiği anlamlı bir mesajdır!

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, bu mesajı çok iyi okuduğunu biliyoruz, son 16 yıldır iktidarda oluşuyla da en büyük ispatıdır.

Son 16 yılda ülkemiz 3,5 kat büyümüş ve bu geçen dönemlerde çok büyük zorlukları aşarak bu güne gelmiş bir Türkiye varsa? Bu tabi ki Sayın Devlet Başkanımızın açık bir vizyona ve iyi bir devlet yönetim anlayışına sahip olmasıdır.

Etrafımızı çevreleyen ateş çemberinde aldığı değerli ve isabetli kararlarla ve terörle girdiği yoğun mücadelede, teröre vurduğu amansız darbelerle neredeyse bitme noktasına getirdiğini biliyoruz.

Fetö´nün darbe girişiminde, halkımızla ve tüm devlet organlarıyla verdiği etkin mücadeleden galip çıkmaları, bunlar Dünya Liderimiz, Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın devlet yönetiminde ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesidir ve tüm dünya da bu gücü kabul etmiş durumdadır.

Geçmişteki sancılı dönemlerde´´darbelerin ve darbe teşebbüslerinin, yönetimdeki istikrarsızlık nedeniyle mümkün olabildiği´´ 12 Eylül darbesi bunu bizlere göstermiştir. Sayın Devlet Başkanımızın

FETÖ darbe girişimini, devletin tüm organları ve halkımızla bertaraf etmesi ve halen devam eden başarılı mücadelesindeki istikrarı tüm dünyanın önüne sermiştir. Bundan sonra da bu duruş ve çizgisinden asla taviz vermeden daha güçlü bir şekilde mücadeleyi sürdüreceğine inanıyoruz.

Yeni yönetim sisteminde başkanlık üzerine pek çok şey söylendi, bilen de, bilmeyende fikirlerini sanki kesin bilgilermiş gibi ortaya attı.

Peki, Başkanlık sistemi nedir ve nasıldır?

1.) Başkanlık sistemin de istikrar vardır.

2.) Daha güçlü bir yönetim şeklidir.

3.) Sert kuvvetler ayrılığı vardır ve meclis daha kuvvetlidir.

4.) Başkanlık sistemin de istikrar vardır.

5.) Başkanlık sisteminde güçlü yönetim vardır.

6.) Başkanı halk seçtiği için daha demokratik bir yapısı vardır.

7.) Yürütme organı tek kişiden oluşur.

8.) Başkan halka karşı sorumludur.

9.) Başkan aynı zaman da devletin de başıdır.

10.) Tek kişi yönettiği için daha güçlü ve hızlı kararlar alınır.

11.) Yürütme yasamanın güvenine dayanmaz.

12.) Yasama organı başkanı görevden alamaz.

13.) Başkanın görev süresi dolmadan görevden alınamaz ve bu sayede istikrar devam eder.Hem hükümetin hem de devletin başı aynı kişidir.

Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan´la İstikrarlı, Güçlü Türkiye, Güçlü Ekonomi, Güçlü Devlet İçin İleriye, Daha İleriye Türkiye... Yeni Başkanlık Sistemimiz Hayırlı Olsun İnşallah. 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz