Ağrı Haberleri Haberleri Tümü

BU NE HIZ SAYIN VEKİLİM

24 Haziran seçimleri öncesini düşünün.

Ak Parti ile birlikte Millet ittifakı ve HDP'nin Ağrı Milletvekili adayları seçim çalışmalarını son sürat devam ettiriyorlardı.

Adaylardan hiç biri üzerinde yaşadığımız şehre dair ne bir vaat nede bir söylem geliştirebilmişlerdi. Hepsi yalnızca ulusal politika üzerinden siyaset üretme çabasına girmişti. Bir kişi hariç...
Ağrı'ya dair söylem üreten tek kişi Ak Parti'nin Milletvekili adayı Ekrem Çelebiydi.

Çelebi, Ağrı'ya dair projelerini ve söylemlerini sosyal medya üzerinden paylaşarak, kamuoyu yaratmaya çalışıyordu. Kimbilir belkide bir çok insan Çelebi'nin bu söylemlerine adeta kulak tıkıyor, üç maymunu oynamayı tercih ediyordu.

Çelebi bu vaatlerden birinde Ağrı Adalet Sarayı'nın il dışına çıkarılması gerektiğini ve bunun için seçim sonrasında çalışmalara başlayacağını söylemişti.
Bilindiği üzere seçim sonuçlandı ve Ekrem Çelebi meclise uğurlandı. Çelebi dün yaptığı yeminle Milletvekili yasama faaliyetlerine katılmaya başladı. Herkesin kanaati Çelebi'nin önümüzdeki Mart - Nisan aylarına kadar bir projeyi hayata geçirebileceğiydi. Çünkü önünde koca 4 yıllık bir Milletvekilliği süre vardı. Bakanlar henüz atanmamış, bürokratlar belli değildi. Ülkenin rutin bir hale dönüşmesi için minimum altı ay gerekiyordu.
Ancak Çelebi, herkesi şaşırttı.

Bugün attığı SMS ile Ağrı'da Adliye Binasının il dışına çıkarılması için Ağrı Şeker Fabrikasının arazisinden 32 dönümün, Adalet Sarayı, Lojman ve Sosyal Tesis olarak inşaası için gereken tahsisin yapıldığını belirtti.

Eee yani pes doğrusu. Dün yemin ettikten sonra bugün bu SMS'i görünce,

"Bu ne hız sayın vekilim" demekten alamıyor insan kendini...
 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz