Astop Gün Sayıyor

Ağrı Sivil Toplum Platformu kurullarını oluşturarak kuruluş stardı verdi

11 Ocak 2017 Çarşamba 13:02
banner77
Astop Gün Sayıyor
 Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP)  odaların ve stklarında istişareleri sonucu kurulma kararı aldı.
3. kez bir araya gelen platform üyesi 43 STK oluşuma resmiyet kazandırmak adına kurullarını oluşturdu ve seçiim tarihi aldı.

Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP), özel bir iş yerinde yaptığı toplantıda , 11 Şubat tarihinde başkanlık için seçim tarihi belirledi.

Ağrı Ticaret Odası, Ağrı Ziraat Odası, Esnaf Sanatkârlar Odası ve Kızılay Başkanlığı gibi önemli odalarında katılım gösterdiği platform toplantısında 43 sivil toplum örgütü, 11 Şubat tarihinde başkanlık için seçim kararı aldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Başkanı Saim Alpaslan “ Uzun zamandır çalışmalar yürüttüğümüz ve uzun uğraşlar verdiğimiz bu platformun kurulması ile birlikte, ilimizde ki sorunların çözüm önerilerini yetkili makamlara ileterek, yaşanabilir bir Ağrı için çalışmalar üreteceğiz “ dedi

Seçim ile başkan belirlemenin sivil demokrasiyi güçlendireceğini söyleyen Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ ise “ Platformu oluşturan kişiler kendi başkanını toplumun önünde seçimle belirleyecek. Her sivil toplum örgütü lideri, bu platformda başkan adayı olabilecek.  Başkanlık uzun yıllar süremeyecek. Dönem başkanlığı şeklinde devam edecek. “ dedi

 

Esnaf Odaları Temsilcisi Mikail Ertosun “Platformun önemli işlere imza atacağını” söylerken, Arıcılar Birliği Başkanı Erol Kılıç, “Sivil Toplumun temel dinamiklerinden olan büyük odaların ve sendikaların temsilcilerinin bir arada olması, platformu güçlü kılıyor” dedi.

 

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Erhan Kılıç “ 15 Temmuz’da yaşanan birlikteliğin devam etmesinin, bu platform ile önemli olduğunu dile getirirken”, platform hukuk sorumlusu Avukat Salih Aydın ise ”Hukuksal sorunların çözümünde gerek platforma, gerekse Ağrı halkının faydasına olacak her işte hukuki destek sağlayacaklarını dile getirdi.” Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alettin Aslan “ Astop’un önemine değinirken, Sağlık-Sen yeni dönem adayı Fevzi Mağal, Sağlık sorunlarının platformun genel konuları arasında olması gerektiğine dikkat çekti. Diyanet Sen Şube Başkanı Yasin Çınar ise “Platformun Ağrı’ya hayırlı olması temennisinde bulundu”

Platform toplantısında diğer STK’lar da söz alarak fikirlerini belirtti. Platform seçilerinin 11 Şubat’ta olması ve protokolün katılımı ile gerçekleştirilmesi bekleniyor     

banner120

    Yorumlar

sanalbasin.com üyesidir
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
  • Twiit
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv