Türkiye de Referandum Birlikte Yaşam Kararı İle Sonuçlanır

Güvenliği sağlaması gereken Hükümet bu zaaflarını başka eksikliklerine gerekçe kılamaz

10 Ekim 2017 Salı 19:26
banner77
Türkiye de Referandum Birlikte Yaşam Kararı İle Sonuçlanır
Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu Ağrıda Stklarla bir araya geldi. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Yapıcıoğlu yaptıkları esnaf ziyaretinde Ağrılıların öncelikli sorununun Hastane yapımı olduğuna değinerek’’ 6 yılda bitirilemeyen bir hastane binası seçim zamanına saklanmamamıl ve Ağrılıların bu mağduriyeti seçim yatırımına dönüştürülmemelidir dedi.Ağrı da Atso’ya kayıtlı 3000 üyenin olduğunuda ifade eden Yapıcıoğlu bunların maalesef sadece 1400 kadarı aktif durumda Ağrı da ekonomik çöküşün en belirgin ifadesi budur.Bölgede güvenlik sebeplerini gerekçe göstermek doğru bir tutum değildir.Güvenliği alması gereken hükümet bunu sağlayamıyorsa bu sağlayamadığı görevini de yine eksik yürüttüğü icraatlarına gerekçe olarak sunamaz, dedi.

Ülke gündemine ilişkin hatırlatmalarda yapan Yapıcıoğlu; Türkiye, Irak merkezi hükümeti olan Bağdat hükümeti ve İran, referandumu tanımayacaklarını ve sonuçlarını konuşmayacaklarını söylediler, kendi tercihleridir, konuşmazlar, sonuçlarını tanımazlar veya tanırlar, onların bilebileceği bir iştir. Bizim üzerinde durmak istediğimiz husus şudur ki, bu referandum gerekçesiyle askeri seçeneklerinin de masada olduğunun dillendirilmesi bile çok ciddi bir hatadır,dedi.

Yapıcıoğlu konuşmasının devamında 100 yıldır uykuda olan bir Ümmetçi ruhun uyanması gerektiğine vurgu yaparken bir soru üzerine ‘’Iraktaki referandum’un Ümmetçi ruha bir katkısının olması söz konusu değildir.Çünkü amacının ne olduğu net değildir.Meselenin tartışılması milli ve kavim temelli olması münasebetiylesoyut olarak Ümmet bilincine ne katkı sağlar nede halel getirir dedi.
Yapıcıoğlu ;Bu referandum olmasa da Türkiyede zaman zaman benzer şeyler dillendirilmiştir ve dillendirilebilirde ama Türkiye ile bölgeyi mukayese etmek yanlıştır.Bugün Türkiyede böyle bir refarandum yapılması durumnda yüzde 80-90 oranında birlikte yaşamak yönünde bir karar çıkacaktır,çünkü Türkiyede akrabalık bağı kurulmuş ve bir ticaret hukuku oluşturulmuştur ,dedi.
 
banner120

    Yorumlar

sanalbasin.com üyesidir
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
  • Twiit
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv