Samancı Tüm Merak Edilenleri Anlattı

Kardeşi Fatih Sultan Mehmet Samancı'nın Tutuklanmasını tüm detaylarıyla anlattı.Samancı gizli arşivin hedefinde olmasının sebeplerini söyledi.

23 Temmuz 2017 Pazar 22:23
04haber.net -->
Samancı Tüm Merak Edilenleri Anlattı
04haber.net -->
 Sayın Samancı hafta başında Facebook adresinizden yaptığınız paylaşım gündeme oturdu neden böyle bir açıklama ihtiyacı duydunuz

-Ağrı Gizli Arşiv adı altında örgütlenmiş çetenin şahsıma saldırılarını bu güne dek metanetle izledim fakat bugün geldiğimiz noktada bu Fetullahçı yapının turuva atlarının saldırısı şahsımın ötesinde ailemi de hedef almaya başlayınca kamuoyu ile bildiklerimi paylaşmak istedim.

Ben Ağrı’nın Taşlıçay İlçesi Gündoğdu Köyünde dünyaya geldim.Köyümüz Erciş,Diyadin ve Hamur sınırında Taşlıçay Merkeze 30 Kilometre uzaklığındadır.Yani terörün kol gezdiği geçiş bölgesinde yaşamaktayız. Buna rağmen Türkiye de koruculuk sisteminin uygulanmaya başlaması ile Pkk terör örgütünü bir Ermeni taşeron örgütü olarak gören babam Vatan ve Devlet bilinci gereği Akrabaları ile birlikte bu sisteme entegre olmuş ve Taşlıçay da 14 yakınımızla birlikte koruculuğu seçerek yıllarca Korucu başı olarak devletimize hizmet etmiştir.

37 Köy ve 12 Mezrası olan Taşlıçay da kimseler Terörö Örgütü aleyhine konuşamazken dönemim Kaymakamı Ali Fuat Atik ,Emniyet amiri ,jandarma  Komutanı nın yanında sadece Gündoğdu Köyü Muhtarı ve tüm korucuları eşleri çocuklarıyla birlikte Samancı Ailesi olarak devletinin yanında saf tutmuştur..

İçinde bulunduğumuz koşullar bu duruşun bir bedeli olacağını aşikar bir şekilde ortaya koymuş ve yoğun saldırılar çatışmalarla birlikte Bir mayın tuzaklaması sonucu  Amcaoğlum Mehmet Salih Samancı aracı hedef alınmış ve patlama sonucunda Eniştem İbrahim Taştan 2 ayağını dizden aşağı olmak üzere kaybederek gazi olmuşlardır.

Biz bu bedelleri ödedik Vatan Sağolsun düsturuyla bundan sonrada ödemeye hazırız.

Yine Akyıldız Mezrasında Pkk’nın çocukları kaçırmasının ardından babamın tim konutanı olarak görev aldığı operasyonda 1 pkklının yaralı olarak elegeçirildiğinide yaşamış bir aile olduğumuzuda hatırlatmak isterim

Şimdi 3-5 paronayak’ın bir araya gelerek şehrin siyasetini şekillendirmek hevesi ile hayasızca saldırılarla bir feto projesi ile ailemizi karalamalarının da mümkün olmadığının bilincindeyim.Bu sebeple kimlerin dün nerelerde kimlere hizmet ettiğinide milletin bildiğini belirtmek isterim.

 

 Nuri Samancı Neden Hedefte

-          Çünkü Nuri Samancı şuanda Ağrının bütçesi en yüksek sivil toplum kuruluşlarınından birinin başında yıllardır görevini layıkı ile yerine getirmekte ve yine buna paralel olarak siyasi arenada birilerinin rakip olarak gördüğü bu sebeplede siyaseten ekarte etmek derdine düştüğü bir isim tabi bu daha çok Taşlıçay eksenli Fetullahçılığı tescilliler tarafından yapılan alçakça saldırın olacağınıda bekliyordum ama bu denli alçak ve hayasız olabileceklerini hiç düşünmemiştim.

-          Ki düşünün geçtiğimiz yıl 10 yaşında çocuğumu toprağa verdiğim günün hemen ertesinde alçakça saldırarak hiçbir mukaddeslerinin olmadığınıda alenen ifşa etmişlerdir.Bunlar Müslüman olsa ölüye ,İnsan olsa bir evladını kaybetmiş bir babanın yasına saygı duyarlardı .Ama Millete kurşun sıkmış bu alçaklar her şey mübah bunlar için .

Siyasete Nasıl Başladınız neden Ak Parti

-Aslında ailem ilçe yöneticiliği düzeynde Mhp de siyaset yapıyordu.

Ben 2001 de askerden döndüm  bir süre sonra Ak Partinin kurulması ile birlikte ilkkez siyasi bir kimlikle üyelik kaydımı yaptım 2004 te 2 dönem hem köy muhtarlığı hemde Taşlıçay Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğimi sürdürdüm,2014 yerel seçimlerinde Ak Parti Taşlıçay Belediye Başkan Aday Adayı oldum.Süreç mevcut Başkan İsmail Taşdemir leyhine sonuçlandıktan sonra da partime küsmedim çizgimi bozmadım .

Bu Paronayak hesabın hdp ye çalıştığım yönündeki iftiranın da vazgeçmememden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Çünkü hemen akabinde 7 haziran 2015 seçimlerinde Abdullah Atalay ,Yılmaz Ensaroğlu ve dönemin İl Başkanı Abdurrahman Çetin ile birlikte ortamın kasvetine rağmen seçim kampanyası boyunca tehtitlere aldırış etmeden çalışmaların  içinde yer aldım .

Yani herkesin Ak Parti bitti Hdp de olmak lazım dediği dönemde 53 bin üyesi bulunan partinin 39 bin oy aldığı günde de  ben çizgimden ödün vermedim ..haliyle bu iddialar birer hezeyandan başka bir şekilde isimlendirilemez

 

Ağrı Ak Partiye Geçişiniz nasıl oldu İlçeden İl’e

İl teşkilatı için teklif geldiğinde işlerimin yoğunluğundan dolayı kabul etmedim ama sonrasında ısrarlar üzerine bir nefer olarak görev üstlendim.1 Kasım ve Referandum sürecinde de başında bulunduğumuz Stk nın 13000 üyesine stk personelimizin de özverili çalışmaları sonucunda gerek gurup köy toplantıları gerekse teknolojik iletişim araçlarının tümünü kullanarak ulaşmaya çalıştık ve yine son olarak Başbakanımızın mitinginde davet mesajları ,referandum broşürleri ile herkese ulaşmayı hedefledik bizlerde herkes kadar üstümüze düşen görevi yerine getirdik inancındayım.

Peki bu süreçte Ağrı Gizli Arşiv isimli bu Fetocu adres ne yaptı ?

Milletvekilimizi,Belediye Başkanlarımızı başarılı bürokratlarımızı ve gariptirki Ağrı Ak Parti Teşkilatından da sadece şahsımı hedef alarak hayasızca iftiralarla algı yönlendirmesi yaptı ,yaptırıldı ve bu vesile ile fetoya ,şer güçlere hizmet edildi.

 

Ağrı Gizli Arşivi Siyasetçiler Kullanıyor İddianız var

Evet maalesef bu fetullahçı çukur Ak Partide siyaset yapan kripto Fetocular tarafından Hüseyin Demir denen piyon üstünden faliyet gösteriyor.Biz bu kripto siyaset kimlikli Kripto Fetocuların kimler olduğunuda biliyoruz.yine bürokratların ,memurların,gazetecilerin olduğunuda tespit ettik.

Bunlar özellikle Taşlıçay da güçlüler,görevden alınanların tekrar göreve iade edildiği ,soruşturması devam edip işlem yapılmayan esnaf ve memurların olduğuda malumumuz.Vatandaşlar bu kişilerin varlığından rahatsızlık duyuyor ama maalesef siyasi kimliklerini kullanan Kripto Fetullahçılar bunları kollamaya ve korumaya devam ediyorlar.

Kim bunlar isimlerini açıklarmısınız

Şimdi buradan sizin aracılığınızla bunları ilan etmek siyaseten çok doğru bir hareket olmaz ,Ak Parti Genel Merkezi randevu talebimizi olumlu karşıladı bu hafta Ankarada bunları bilgi ve belgeleri ile genel merkezimizle paylaştıktan sonra yargıyada taşıyacağım.

Şimdi bu paronayakların da aslında herkesçe bilinen gizli hesaplarında bana dair iddialarını ıspat ihtiyacı olduğunu düşünüyorum biz nasıl belgelendirdiysek buyursun onlarda belgelendirsinler bakalım hodri meyden .

Kardeşinizin Tutuklu Olmasını Nasıl Açıklarsınız

 Fatih Sultan Mehmet Samancı öz kardeşimdir.Babamın Vatan ,Devlet,Millet ve ecdad aşkıyla özellikle bu adla  isimlendirdiği kardeşime ilişkin öncelikle bilinmesi gereken kardeşimin TSK mensubu değildir.Her Türk vatandaşının boynuna borç olan  Vatani Görevini yapmaktadır ve şuan tutuklu olmasının tek sebebide sadece askere bu süreçte gitmiş olma talihsizliğidir.

Bu kinleri Dinlerinden büyük ahlaksız çetenin iddia ettiği gibi Fetö ilede uzaktan yakından ilişkisi yoktur ne okullarında okumuş,ne yurtlarında kalmış nede bankaları ile tek kuruşluk ilişkisi olmamıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 2 yıl atama bekledi ataması yapılmadığı ve tecil süreside bittiği için Asteğmen olarak askere alındı.

Hain Darbe girişimin olduğu akşam ‘’tatbikat var ‘’ zırvası ile emir komuta zinciri içinde dışarı çıkarılmış ve kendisini darbenin içinde bulmuştur.Şuan kardeşimle aynı kaderi paylaşan binlerce vatan evladı hala cezaevindedir ki sizin de yaptığınız bir habere göre sadece er sayısı 453 tür.

Kardeşim Televizyonlarda henüz bir açıklama yapılmazken bana bir sms görderdi,mesajında ‘’Abi sanırım İstanbulda dünyanın en büyük tatbikatı var ,tatbikat diyorlar ama ne olduğunu bilmiyorum.neler oluyor senin bir bilgin varmı.’’ifadelerini kullanmıştı hemen aradım ve bana mesajını tekrarladı bende bunun üstünde İstanbulda ne tatbikatı dedim telefonu kapattı.

Bir süre sonra tekrar mesaj attı ‘’abi darbe yapıyorlar’’ dedi.Takriben 5-10 dakika sonra Başnbakan Tv den açıklama yaptı bunun üzerine arkadaş ve akrabalarımdan oluşan 20 kişilik bir gurupla Ağrı ya hareket ettik.Ağrı Ak Parti Binasına geldiğimizde sivil polis girişlerin yasak olduğunu söyledi.Yönetici olduğumu öğrenincede bize müsaade etti yukarı çıktığımızda Yönetimden İsmet Aslan ,Raif Medetoğlu Merkez İlçe Başkanı Latif Birgül,teşkilatı ve Eski İl Başkanı Abbas Aydın’ın da akrabaları ile orada olduğunu gördüm yaklaşık 70 kişilik bir gurup olduk.

Genel Merkezin talimatı ile sokağa çıkarak darbeye hayır sloganları ile yürüdükbizim yürüyüşümüz esnasında Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile Valiliğe ulaştığımızda 10binleri aşkın bir vatandaşında katılımı oldu.Vali Musa Işın Makamından indi Akrep aracının üstüne çıktı araca çıkışında kendisine yardımcı oldum ve kendisi ile birlikte bende araca çıktım Vali Bayin açıklamasının ardından da sabaha kadar ve sonrasında rutin nöbetlerde alanda oldum.

Kardeşim alanda olduğumuz süre içerisinde beni tekrar arayarak ankaradan gelen rütbeliler var bize halk belediyeyi basacak eylem var halka ateş edin emri verdi ve ben karşı çıktım halka ateş edemem dedim.Albay emirlerimi uygula yoksa seni vururum diyor napayım dedi.

Bende emre karşı çık o şerefsizleri vur dedim.Bunun üzerine kardeşim emre karşı çıkarak askerlerini güvenlikçilerin odasına topluyor Albay ın ateşi sebebi ile bir asker yaralanıyor ve kardeşimin başındaki çelik miğferede 2 kurşun isabet ediyor.

Sivil güvenlikçilerle birlikte askerlerini güvenlik odasında güvenli bir alana taşıyan kardeşim kendi telefonundan polisi arayarak yerlerini bilidiryor ve gelip kendilerini almasını istiyor.Bu mesajlaşmaların ve bu görüşmelerin tamamının kaydı mevcuttur ve mahkeme dosyasında da bulunmaktadır.

Bu alçak darbe girişiminin uzantısı olan Ağrı Gizli Arşiv in dediği gibi bir durum olsa ben kardeşime ceza everilmesi ve hatta birse bin verilmesini talep ederdim ve kardeşimden dolayı bana ceza verilmesi gerekiyorsa bunuda misliyle isterdim.

Biz bugüne kadar şerefimizle bu bayrak ,devlet ve milletin mücadelesinde saflarımızı hiç terk etmedik bundan sonrada etmeyeceğiz ,2 paronayak hileci iftiracı fetullahçıların iftiralarında papuç bırakmayız.

Hüseyin Demir’in üst akılları ile birlikte yönlendirdiği bu adreste geçtiğimiz aylarda ‘’paralel yapı deşifre’’isimli olan ve Fetullahçı olduğu için tutuklanarak adresle aynı amaca hizmet etmektedir.

Ki Ağrı Gizli Arşiv sizin için öne sürdüğü iddiaları da kendisinden daha çok takipçisi olan bu ABİ adresinden de servis etmişti.Bu işbirlikleride aslında fetullahçı yapının içinde olduklarının en somut örneğidir.

 

04haber.net -->

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 5 yorum mevcut

  • Vefa 12 ay önce yorumlandı

   Kutbettin amca çocukluğumun kahramanıdır cesur yürek tir.ellerinden öperim. O babanın oğlusun sen Allah yolunu açık etsin.

  • Kel 12 ay önce yorumlandı

   Şu hüseyin soytarısı kim ya adam devlete kafamı tutuyor

  • Doğrucu DavuT 12 ay önce yorumlandı

   bi̇r haftadir i̇si̇mleri̇ açiklamanizi bekliyorum si̇yasetçi̇leri̇ açiklamak zor mu nuri̇ bey

  • Mehmet aslanboğa 12 ay önce yorumlandı

   Er yada geç adalet yerini bulacak Allah yardımcın olsun

  • g tunç 12 ay önce yorumlandı

   Allah yrdımcınız olur inşAllah

  04haber.net -->
  04haber.net -->
  Hava Durumu
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Linkler
  E-Gazete
  Karikatür
  • Twiit
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv