Nezir Çelik Fena Çaktı

Doğubayazıt Gazetesi imtiyaz sahibi Nezir Çelik bugün yaptığı ''Sosyal Medya Çalkalanıyor''haberinde Ak Partili eski Ağrı milletvekillerine fena çaktı.

04 Ağustos 2017 Cuma 16:43
banner77
Nezir Çelik Fena Çaktı
 Gazeteci Nezir Çelik bazı yerel haber sitelerinin müjde olarak sunduğu ve sosyal medyada sık paylaşılan Ağrı eski Milletvekilleri,Ekrem Çelebi,Fatma Salman,Halil Özyolcu ve Kerim Yıldız'a dair paylaşımları ti'ye aldığı yazıda sanki bakan olmuşlar diyerek vatandaşlarında görüşlerine yer verdi.
Çelik yazısında bugün müjde olarak paylaşılan görevlendirmelerin işsiz ,güçsüz ,meşgalesi olmayanların talepleri ile gerçekleştiğini ve kadroların atama değil taleple oluşturulduğunu duyurdu. Nezir Çelik'in Ağrı Ak Parti eski vekillerinin paylaşımlarını konu alan yazısının tamamı şu şekilde ;

Sosyal Medya Çalkalanıyor…
UMUDUMUZ ESKİ VEKİLLER…

Ağrı´nın 4 eski milletvekili,  AK Parti Genel Başkan Yardımcılarının yardımcısı oldular.

Görevlendirmelerden sonra Fatma Salman, Ekrem Çelebi, Kerim Yıldız ve Halil Özyolcu, genel merkezde çalışmaya başladılar.

Bu görevlendirme üzerine Ağrı eski milletvekilleri, sosyal medya üzerinden öyle bir yayın yaptılar yada yaptırdılar ki sanki genel başkan yardımcısının yardımcısı değil de birer bakan olmuşlar.

Edinilen bilgilere göre, Genel Başkan Yardımcılıklarının yardımcılığına, 5-7 kişi arasında atama yapılıyor. Yakın zamana kadar bu görevlere mevcut milletvekilleri arasından isteyenler atanıyordu.

Ancak Mevcut milletvekilleri genel merkezde çalıştıklarında, bu kere yasama hizmetlerinde aksamalar olduğu için yeni dönemde bu uygulamadan vazgeçildi.

Onun için, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın talimatıyla bundan böyle genel başkan yardımcılıklarının yardımcılığına, istekli olan ve herhangi bir meşgalesi bulunmayan eski milletvekillerinin atanması kararlaştırılmıştır.

Dolayısıyla Ağrı´nın eski dört milletvekili de, talepleri üzerine bu görevlere atanmışlardır.

Eski Ak Partili Sağlık Eski Bakanı Yaşar Eryılmaz´ın, böyle bir görevi talep etmesini düşünülemeyeceği nazara alındığında ve yine Ak Parti eski milletvekili M.Hanefi Alır´da, sosyal ve ticari meşguliyetleri dolayısıyla böyle bir görev talebinde bulunmadıkları için, genel merkezde görev almamışlardır.

Eski milletvekillerin atandıkları bu bürokratik görevleri çok abarttıklarını belirten vatandaşlar, "siyasetçiler yaptıkları hizmetle övünmelidir. Oysa ki eski vekillerimizin bu yeni görevleri, parti içinde bürokratik görevlerdir. Bu kadar abartmaya gerek yoktur" dediler.


banner120

    Yorumlar

sanalbasin.com üyesidir
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
  • Twiit
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv