Dinçer Sordu '' Yapıyoruz Değil mi ?''

IC geleneksel buluşmalarının 2017 ayağını gerçekleştirdi

26 Mart 2017 Pazar 21:42
banner77
Dinçer Sordu '' Yapıyoruz Değil mi ?''
 İC Vakfı geleneksel Bursiyer Buluşmalarını Gerçekleştirdi.

Ic vakfı tarafından Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kültür kongre merkezindeki buluşma Osmanlı salonunda yapıldı.IC Vkfı Müdürü Doç.Dr Meral Dinçer’in ev sahipliğini yaptığı buluşmaya Ağrı Valisi Musa Işın ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör’ü Abdulhaluk Karabulut ta katıldı.Mevcut bursiyerlerle birlikte mezun bursiyerlerinde katıldığı buluşmada keyifli anlar yaşandı.

Vakıf Müdürü Meral Dinçer yaptığı sunumda İbrahim Çeçen’in hayatına ilişkin kısa bir kesitte sundu.Çeçen’in Eğitim alanında yardımlarının 1984 yılında başladığını ifade eden Dinçer,ama asıl önemlisi bunun 2004 te Vakfa dönüştürülerek kurumsallaşması ve bu kurumsal kimlikle eğitim ,sosyal kültürel ve sportif alanda tüm girişimlerin desteklenmesidir ,dedi.

Dinçer halihazırda 2185 öğrenciye karşılıksız burs sağladıklarını ifade ederken, A.İ.Ç.Ü öğrencilerinin kendilerinden yoğun olarak bahar şenlikleri için ricada bulunduklarını Rektör Karabulut’a iletmesi üzerine salondan yoğun alkış aldı.Karabulut da talebe alkışla cevap verdi.Dinçer’in espirütüel sunumunun ardından konuşan Vali Işın da öğrencilere bir takım tavsiyelerde bulundu.

 Işın konuşmasında ;’’ liseyi bitirdiği dönemde birçok arkadaşının üniversiteyi kazanmasına rağmen maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamadıklarını söyledi.

Türkiye'de şu an eğitimin çok iyi koşullarda verildiğini belirten Işın, "Bugün Türkiye'de benim maddi durumum iyi değildir, ben okuyamam diyebilecek hiçbir öğrenci yoktur. Gerek devletimiz, gerek İbrahim Çeçen Vakfı gibi vakıflar mutlaka öğrencilerimize burs vermektedir." dedi.

Devletin güçlü olduğuna vurgu yapan Işın, şöyle konuştu:

"Sağlıkta da aynı sözlerimi ifade ediyorum. Şimdi ben hastaneye gidemiyorum, ilaçlarımı alamıyorum, tedavi olamıyorum diyen varsa gelsin yine sorumlusu benim diyorum. Üçüncü bir şey daha söylüyorum. Ben acım, aç yatıyorum, aç dolaşıyorum diyen varsa gelsin yine sorumlusu benim, o aç yatarken biz yatağımızda tok yatamayız diyorum. Sevgili öğrenciler tabi ki bunu söylüyorsam, devletimizin sayesinde söylüyorum. Bunu 20 yıl önce söyleyemezdim. Ben bunu ancak son yıllarda söyleyebiliyorum. Neden çünkü devletimiz artık zenginleşti. Bunun kıymetini bilelim arkadaşlar.’’,dedi.

  Vali Musa Işın’ın ardından Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut yaptığı konuşmada, “birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe bu üniversiteyi, bu ili ve ülkeyi yönetmek zorundayız, başka çıkar yolumuz yok. Bu ülkenin, gözü yaşlı bu coğrafyanın umudu sizlersiniz. Üzerinize çok işler düşüyor” dedi.

 “Bu ülkenin hayırlı evlatları olarak umutlarımızla, ideallerimizle, hedeflerimizle birbirimize güç katarak üniversitemizi daha ileri bir noktaya taşımak zorundayız” diyen Rektör Prof. Dr. Karabulut, üniversitenin fiziki anlamda iyi bir noktada olduğunu ifade ederek bilimsel çalışmalarla, kültürel ve sportif faaliyetlerle de, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini daha iyi yerlere getireceklerini söyledi.

 Rektör  Karabulut; “bu faaliyetleri yaparken IC Vakfını ve Vakıf Müdürü Sayın Meral Dinçer’i her zaman yanımızda görmek istiyorum demiyorum çünkü herzaman yanımızdalar ve kol kola, el ele çalışıyoruz. Geçen hafta Ankara’da İbrahim Çeçen Bey ile olan görüşmemizde üniversitemizde yeni dönemle ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Kendileri var güçleriyle birlik beraberlik içerisinde her türlü desteği ve imkânı sağlayacaklarını söylediler. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

 Programda IC Vakfı tarafından geçmiş yıllarda eğitim bursu almış ve iş hayatına atılmış mezunlar konuşma yaparak, öğrencilik hayatları boyunca IC Vakfının kendilerine sağladığı maddi ve manevi destekleri anlattılar. IC Vakfı 7. Bursiyer Toplantısı TRT spikeri Ekrem Tamer’in “İletişimde Diksiyon ve Beden Dilinin Önemli” başlıklı konferansının ardından Grup Hayyam’ın müzik dinletisi ile sona erdi.


 

banner120

    Yorumlar

sanalbasin.com üyesidir
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
  • Twiit
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv