Ağrı Deva Partisi: Söz Verilen Projeler Bir Anda Unutturuldu

Ağrı Deva Partisi: Söz Verilen Projeler Bir Anda Unutturuldu

20 Mart 2021 Cumartesi 08:22
Ağrı Deva Partisi: Söz Verilen Projeler Bir Anda Unutturuldu
Yerel siyasette çok geniş ve katılımcı, çoğulcu bir anlayış ile halka gitmek ve halkın sorunlarını onların gözünden bakmak halkın dilinden duymanın ve halkın duygularına tercüman olmamın önemli olduğu kanısındayız. Daha önce sorduğumuz ama cevabını alamadığımız o kadar çok soru oldu ki sadece biz değil Ağrı halkının da bu konudaki merakı giderilemedi. Yapılanların cevabını beklerken ne tür gelişmeler olduğunu açıklama gereği duyduk.

Hesap vermesi ve söz verilen yatırımları yapması gereken şahıslar bu durumu unutup halkın önceliği olmayan projeler (gösteriş ) ve şov ( popülizm) peşinden gitmekte ve adeta halkın aklıyla alay etmektedirler.

Kar ve Buz Festivali düzenlemekle yolları alt yapıyı ve işsizliği unutturduklarını zannettiler. Söz verilen projeler bir anda unutturuldu. Üstelik yatırımları yapacak maddi kaynak olmadığını defalarca ifade edenler çocuklara kayak yaptıracağız sözüyle ciddi bir maddi kaynak kullandılar. Bizler tabii ki de çocukların kayak yapması gerektiği inancındayız. Lakin burada dikkat edilecek konu şehir için zaruri olan hizmetleri yerine getirmek için maddi yetersizlikten dem vuranlar çok daha cüzi bir miktara kayak projesi yapabilecekken milyonların harcanmasıdır. (çocuklar üzerinden yapılan bu vurgunla ilgili ayrıntılı açıklama daha sonra yapılacaktır)

Söylediği her söz ile Ağrı halkını toplum nezdinde rencide ederken burada yaşayan her kesimi terör ile iç içeymiş gibi göstermekten vazgeçmelidir. Kenti ve kentte yaşayanların adını sürekli terör ile ifade eden yerel yönetici her platformda kenti terörden kurtardığını ve kendisi ile gurur duyulması gerektiğini söylemekten çekinmemektedir.

Daha önce yapılan paylaşımların altında maalesef kent için hiç de iç açıcı yorumlar ve ifadeler yer almamaktadır. Bu kent hiçbir zaman terör ve şiddet ile anılmazken maalesef artık buna benzer ifadeler ile sık sık dile getirilmiştir. Bu açıklamaları yaparken daha önce de belgeler ile birlikte açıklamasını yaptığımız ihaleler ile Ağrı halkının parasının nasıl çarçur edildiği ya da yandaş firmalar nasıl peşkeş çekildiği gözler önüne serilmiştir.

Belediyece yapılan ihalelerde açıkça cevap beklediğimiz sorular yanıtsız kalmıştır. Araştırmalarımız sonucunda daha önceki basın açıklamasında sorduğumuz soruları yine de halk adına biz cevaplayalım.

Burada ihale edilen işlerin gereklilik ve şeffaflık ilkelerine uygun olmadığı açıkça görülmektedir. Kullanılan maddi kaynaklar ile daha fazla ve gerekli ihtiyaçların karşılanabileceği aşikârdır. Yukarıda belirtilen işlerin memlekete ne kattığını kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.

Geçenlerde Ağrı’ya gelen bakan yardımcısı için şaşalı karşılama ve medyaya yansıyan görüntüler bizim yönetim anlayışımız ve ilkelerimiz ile bağdaşmamaktadır. Böylesi ekonomik bir buhrandan geçerken hele ki yatırımlar için kaynak bulunamıyorken bu görüntüleri doğru bulmadığımızı ifade etmek isteriz. Bakan yardımcısına yapılan bu şaşalı karşılama ve abartılı gündem oluşturulması halkı önceleyen, halk ile iç içe olan bir yaklaşım olmadığı görülmüştür. Ağrı’ya ne müjdeler verildi veya ne yapıldığı ile ilgili herhangi bir bilgi yokken içeriği bakımından ne kadar sahipsiz bir kent olduğumuzu bir kez daha anlamış olduk. Unvanlarının kıymetini bilmeyen, halkın karşısında farklı bürokrasiye karşı farklı yaklaşımda bulunan yöneticiler olduğu sürece bu kent gerçek sorunlarını görmeyecek ve sorunları dile getiremeyecektir. Sürekli kendi varlığı ile kenti yan yana koyan ve kıyaslama yaparak tüm kenti kendisine eşdeğer tutarak yönetim anlayışları ile tarihe bir not düştüler. Hiçbir dönemde bu kadar abartılı bir gündem değişikliği ile kent unutturulmamıştır.

Siyaseti katı 2 blok arasına sıkışmış olarak hisseden halkımıza artık alternatif ve haklı önceleyen dinleyen ve burada yaşayan siyaset üreten bir partinin olduğunu hatırlatmak istedik.

Deva Partisi 9 Mart 2021 de 1. Yıl dönümünü esnaf ve halkı ile iç içe kutladı. Yerelde her platformda önce Ağrı diyecek bir anlayış ile hareket edeceğini sahada bir kez daha ortaya koyma amacında olduğunu gösterdi.

Deva Partisinin siyasi anlayışına göre bu memleketin sorunları istekleri ihtiyaçları önceliklidir. Bu güne kadar yaptığımız ve yapacağımız ziyaretler devam edecektir. Ağrı’nın gerçek ve yaşanan sorunlarına kısaca değinmek arzusundayız.


 
04haber250x250 -->

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Hava Durumu
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Arşiv