Ağrı da 100 Milyonluk Temel Atma Töreni

Ağrı da 100 Milyon değerindeki temel atma töreninde konuşan Eroğlu beddua etti.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Başta alçak FETÖ olmak üzere PKK, PYD, DEAŞ gibi bütün terör örgütlerini Allah perişan etsin. Bunlara destek veren devletlerin verdikleri bütün silahlar kendilerine dönsün. Bizim ülkemizin önünü kesmek ve kardeşlerimizi öldürmek için verdikleri silahlar onlara dönsün. O devletler de tarih sahnesinden silinsin İnşallah." dedi

04 Ağustos 2017 Cuma 18:45
banner77
Ağrı da 100 Milyonluk Temel Atma Töreni
Eroğlu, Ağrı Valilik Meydanı'nda toplu temel atma töreninde yaptığı konuşmada, temeli atılan 8 tesisin toplam maliyetinin 100 milyon lira olduğunu belirtti.

Ağrı'ya eli boş gelmediklerini ve müjdelerle geldiklerini vurgulayan Eroğlu, "Daha önce 36 müjde getirmiştik bugünde 8 müjde getirdik toplam 44 müjde oluyor. Ağrı her şeyin en güzeline layık, yapmaya devam edeceğiz. " ifadesini kullandı.

Kendisi dışında Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın da bugün Ağrı'da olduğuna işaret eden Eroğlu, şöyle konuştu:

"Ağrı'ya hakikaten yağmur gibi bereket yağıyor, yatırım yağıyor. Biz de her türlü desteği vereceğiz. Eski Türkiye'de Ağrı unutulmuş, kıyıda köşede kalmış bir ildi. Ama ilk defa Ağrı'yı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hatırladı ve muazzam yatırımlar için talimatı verdi. Şuana kadar 10 milyar lira yatırım yapılmış geçen yılın sonuna kadar. Yatır miktarı bu yıl ki yatırımlarla 12 milyar liraya yükseliyor. Tüm yollar yapıldı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bölünmüş yolu ağıyla buraya girdi. Ağrı'da ormancılıkta büyük bir hamle yapacağız. Muazzam bir ağaçlandırma ve Erozyon kontrolü çalışması yapacağız."

- Ağrı Dağı'nı turizme açma çalışmaları

Bakan Eroğlu, Balık Gölü'ndeki bozuk meraların ağaçlandırılacağını ve bu alanı tabiat parkı olarak hazırlayacaklarına dikkati çekerek, "Ağrı Dağı'nın muazzam şekilde turizme açılmasını ve Balık Gölü'ndeki çalışmaların da bir an önce bitirilmesi talimatını veriyorum." diye konuştu.

"Başta alçak FETÖ olmak üzere PKK, PYD, DEAŞ gibi bütün terör örgütlerini Allah perişan etsin." diyen Eroğlu, "Bunlara destek veren devletlerin verdikleri bütün silahlar kendilerine dönsün. Bizim ülkemizin önünü kesmek ve kardeşlerimizi öldürmek için verdikleri silahlar onlara dönsün. O devletler de tarih sahnesinden silinsin inşallah." açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından 25 aileye gelir getirici tür sertifikası verildi. 
banner120

    Yorumlar

sanalbasin.com üyesidir
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
  • Twiit
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv